Telegram Group Search
🙏У день Антипасхи Предстоятель звершив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

12 травня 2024 року, у Неділю другу після Пасхи, Антипасху, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Недільне богослужіння звершили у храмі в ім'я преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

Після відпусту Блаженніший архіпастир привітав вірян зі святом і побажав, щоб Господь благословив миром кожного і усю українську землю.
📸➡️Більше фото.
#ПроповідьПредстоятеля Як формується справжня віра.

Блаженніший Митрополит Онуфрій свою проповідь в день пам’яті святого апостола Фоми присвятив християнській вірі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Апостол Фома не був серед інших учнів Христових, коли Господь вперше з’явився їм, і не повірив у Воскресіння Христове, доки не побачив Його Воскреслим.

За словом Першосвятителя, є два види віри – розуму і серця.

«Для того, щоб з’явилася віра серця, має бути спочатку віра розуму. Виноградна лоза спочатку цвіте, а потім на ній з’являється гроно. Але цей цвіт не перетвориться у гроно, якщо не буде сонячного тепла. Якщо цвіт не принесе плода, то він не буде мати користі. Так і віра. Віра розуму – це те світло, яке допомагає цвіту вирости у плід. Людина спочатку розумом повірить, а потім починає виконувати Божественні закони і ввіряє себе Богові. Тоді вона починає отримувати благодать Святого Духа і її віра розуму перетворюється у віру серця. Коли Господь говорить: «Якщо ви будете мати віру з гірчичне зерно і скажете горі: “перейди звідси туди”, – вона перейде», – Він має на увазі віру серця», – пояснив він.

Як зауважив Блаженніший владика, від виконання Божественних законів з’являється знання Бога.

«Тобто як ми знаємо один одного і не сумніваємось ніколи, так і коли людина здобуває віру серця, вона починає бачити Бога очима душі», – зазначив Архіпастир.

Його Блаженство пояснив, що віра є тією основою, на якій базується все духовне.

«У нашому земному житті все починається з віри, потім по вірі ми поступаємо і досягаємо цілі, – сказав він. – …Нехай Господь допомагає нам, молитвами святого апостола Фоми, щоб ми намагалися жити згідно з Божественними законами і зрощували в собі віру серця».
Гнана парафія на Київщині відзначила ювілей свого настоятеля.

12 травня, у Неділю другу після Пасхи, апостола Фоми, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, архієпископ Білогородський Сильвестр очолив соборну Божественну літургію з нагоди 45-річчя з Дня народження єпископа Гостомельського Аркадія в одному з актових залів на Київщині.

Владика та парафія, вигнані зі своєї Петропавлівської церкви, змушені молитися в пристосованому приміщенні в той час, як їхній храм стоїть порожнім.
Докладніше.
#Православний_календар
🗓 13 травня, понеділок.
(30 квітня за старим стилем)
Седмиця 2-га після Пасхи.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Ап. Якова Зеведєєвого (44). Свт. Доната, єп. Єврії (близько 387). Знайдення мощей сщмч. Василія, єп. Амасійського (IV). Мч. Мaксима. Знайдення мощей свт. Никити, єп. Новгородського (1558). Свт. Iгнатія Брянчанінова, єп. Кавказького (1867).

#Читання_дня
Утр.: – Ін. 21:15-25 (зач. 67). На літ.: – Ап.: Діян. 3:19-26 (зач. 9). Свт. (під зачало): Євр. 7:26-8:2 (зач. 318). Апостолу: Діян. 12:1-11 (зач. 29). Єв.: Ін. 2:1-11 (зач. 6). Свт: Ін. 10:9-16 (зач. 36). Апостолу: Лк. 5:1-11 (зач. 17).

#Тропар_дня
Апостолу Якову
Апо́столе святы́й Иа́кове,/ моли́ Ми́лостиваго Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
«Отож покайтеся і наверніться, щоб очиститись від гріхів ваших, щоб настали часи втіхи від лиця Господа» (Діян. 3:19-20). Так говорив св. апостол Петро іудеям, які розіп'яли Господа, втішаючи їх, що зробили це через незнання. Ми ж не через незнання розпинаємо в собі вдруге Господа гріхами своїми; але багатомилостивий і нас приймає, коли каємося і звертаємося до Нього від усього серця свого. Це і зробили ми у Великий піст. Всякий прибігав до Господа в сльозах каяття про гріхи свої, і що щиріше це робив, то сильніше відчував прохолоду помилування, що виходить від Господнього лиця, через руки та слово відпущення священника Божого. 

Тепер що нам залишається робити? Берегтися від нових падінь, щоб знову не впасти в провину розпинання Господа. Апостол каже, що Господа Іісуса небо прийняло тільки до часу влаштування всього. Потім Він знову прийде і вчинить суд. Якими очима поглянуть на Нього ті, які пронизали Йому ребра! Але ж і нам доведеться стояти серед них, якщо перестанемо приносити плоди покаяння і повернемося на старе.


#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 13 травня, понеділок. (30 квітня за старим стилем) Седмиця 2-га після Пасхи. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Ап. Якова Зеведєєвого (44). Свт. Доната, єп. Єврії (близько 387). Знайдення мощей сщмч. Василія, єп. Амасійського (IV). Мч.…»
Потрібно орієнтуватися на вічні закони Божі – Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Якщо закони співпадають з волею Божою, вони корисні, якщо вони проти Його волі, тоді – шкідливі. Про це у своїй недільній проповіді сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Архіпастир закликав віруючих намагалися жити за божими законами, навіть тоді, «коли ці закони може комусь не подобаються».

За його словом, від нас можуть очікувати чогось іншого, але ми повинні робити тільки те, що каже Бог.

«Тому що те, що ми кажемо як люди, те, що сьогодні може бути дуже блискавичним і багатообіцяючим, завтра буде пустим звуком або нулем. Тільки те, що Бог сказав, є корисним для людини. А те, що ми говоримо, іноді буває корисним, а іноді ні. Якщо воно співпадає з волею Божою – корисне, якщо проти волі Божої, то несе нам шкоду», – пояснив він.
Воїни ЗСУ подякували вірянам УПЦ села Українка на Рівненщині за купівлю дрона.

Воїни ЗСУ записали відеоподяку релігійній громаді Української Православної Цекрви с. Українка за допомогу. Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Бійці 14 стрілецького батальйону отримали дрон, який купувала релігійна громада УПЦ села Українки Острозького благочиння.

Воїни записали відеоподяку вірянам.

Нагадаємо, Свято-Троїцька парафія села Українка Рівненської єпархії провела збір коштів для купівлі розвідувального дрона Sparrow 2.0 FRV та системи Starlink. Придбати ці прилади вірян УПЦ попросили односельчани, воїни ЗСУ.
13 травня – пам’ять преподобного Никити, затворника Печерського

☘️Угодник Божий жив у ХІ столітті і розпочав своє чернече життя у Києво–Печерській обителі. Незабаром юний монах виявив бажання піти в затвор. Настоятель попереджав його про передчасність такого подвигу для молодого ченця, але він сподівався лише на свої сили.

☘️У затворі праведний Никита впав у спокусу. Йому явився диявол у вигляді Ангела, якому недосвідчений подвижник поклонився. Нечистий дух дав монаху пораду, як такому, котрий вже ніби досяг духовної досконалості: «Ти не молися, а лише читай і вчи інших, а я буду молитися за тебе», – і став поряд затворника, роблячи вигляд, що молиться за нього.

☘️Молодий чернець несподівано почав пророкувати і напам’ять цитувати Старий Завіт, лише про Євангеліє ні говорити, ні слухати не хотів. Досвідчені старці монастиря насторожилися такій переміні праведного Никити і, помолившись, відігнали від нього біса.

☘️Після цього преподобний Никита полишив затвор і жив у суворому пості й молитві. Згодом, у 1096 році він був поставлений єпископом у Новгороді, а за своє святе життя Господь наділив його даром чудотворення. Одного разу під час посухи архіпастир молитвою звів дощ із неба, а іншого — по його молитві припинилася пожежа в місті.

☘️Впродовж 13 років святитель Никита опікувався новгородською паствою після чого мирно спочив у Господі. Нині мощі угодника Божого спочивають у храмі святого апостола Филипа у Новгороді.

☘️«О, архиере‌ю Бо‌жий, святи‌телю Ники‌то, услы‌ши нас, гре‌шных раб твои‌х. Моли‌ся ко Го‌споду е‌же изба‌вити нас от всех враго‌в ви‌димых и неви‌димых».
13 травня – пам’ять святого апостола Якова Зеведеєвого

☘️Святий Яков – один із дванадцяти найближчих учнів Христа. Він був родом із Галилеї і займався риболовлею разом зі своїм братом – апостолом Іоанном Богословом. Коли Спаситель покликав на апостольське служіння святих братів, вони відразу ж полишили свою працю і назавжди послідували за Христом.

☘️Разом із апостолом Петром лише вони удостоїлися особливої милості, коли Христос являв Свою Божественну природу в день Преображення.

☘️Оскільки серед апостолів був ще один з таким ім'ям, то Якова стали називати Зеведеєвим – на честь батька.

☘️Після сходження Святого Духа учень Христовий проповідував Євангеліє в Іспанії та інших країнах. У 44 році святий Яков повернувся до Єрусалиму, де сповідуючи Спасителя, викривав безсердечність і невір’я іудейських вождів. Безбожники були не в змозі протистояти апостольському слову і тому переконали царя Ірода схопити апостола Якова і засудити до страти від меча.

☘️Святий Яков перший із дванадцяти апостолів прийняв вінець мучеництва за Христа, щоб сісти поруч з Ним у Царстві Небеснім.

☘️За Церковним Переданням, після блаженної кончини, святі мощі учня Господнього поклали у човен на хвилі Середземного моря. Дивним чином човен прибув до Іспанії, де й досі покоїться ця святиня.
#Відео
☦️📹 РАДОНИЦЯ. ЧОМУ МИ МОЛИМОСЯ ЗА ПОМЕРЛИХ?

💳На підтримку духовної освіти: 4441111134693971

Пасхальне поминання спочилих: Чому існує смерть, якщо пекло розграбоване?

Церква молиться за померлих в надії, що вони в день Страшного Суду будуть помилувані з милості Божої і молитвами Церкви. Церква звершує справу любові — молиться за своїх спочилих, сподіваючись, що в день всезагального Воскресіння Господь Іісус Христос звершить суд, милостивий суд.

🔗 Дивитись відео
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🌿 Сьогодні Православна Церква відзначає Радоницю – день особливого поминання спочилих, що відзначається на 9-й день після Великодня, тобто другий вівторок після Пасхи.

🌿Назва «Радониця» походить від слова «радість», оскільки відображає віру християн в торжество життя над смертю, а також пов'язана з 40-денним святкуванням Пасхи.

🌿З цього дня в храмах знову починають відбуватися заупокійні служби, які скасовувалися на період від Великого Четверга до Фоминої неділі, і зазвичай віруючі йдуть до храму, а потім відправляються на могили своїх близьких, щоб навести там порядок, помолитися за померлих і розділити з ними пасхальну радість.

🌿З часом так сталося, що Радониця стала в різних місцях гнучким днем, який в основному справляють у Фомину неділю. Так сталося тому, що за часів безбожної радянської влади багато храмів було закрито і знищено. Парафії об'єднували, і один священик опікувався кількома населеними пунктами.

🌿Незважаючи на те, що храмів часто в багатьох селах не було, кладовища нікуди не зникли. Тому священники, щоб сповістити через молитву радість Воскресіння, на всіх цвинтарях призначали різні дні для поминання спочилих.

🌿Поминання в цей день для спочилих має велике значення. Після своєї смерті людина втрачає дуже важливу особливість – вона не може каятися, але не втрачає здатність журитися про скоєні гріхи. Це притаманне лише живим. Але те, що неможливо людині, можливо Богу – по нашим молитвам загробна доля померлих дійсно може змінюватися!
14 травня – пам’ять благовірної Тамари, цариці Грузинської

☘️У 1184 році на престол Грузії зійшла свята Тамара — перша і єдина жінка, котра очолила царський престол за всю історію цієї країни. Вона проявила великі здібності вести країну по євангельському шляху. Саме за її царювання Грузія досягла небувалого розквіту.

☘️Відразу після коронації благовірна цариця скликала Помісний собор, на якому відновився правильний устрій церковного життя і закріпився міцний братолюбний союз між Церквою і державою, як за часів рівноапостольного Костянтина Великого.

☘️У 1204 році мусульманський султан звернувся до святої Тамари з вимогою відмови Грузії від християнства і прийняття ісламу. Цариця відкинула її і в історичній битві грузинське військо розбило величезну армію мусульман. Оскільки свята сподівалася не так на силу зброї, як на поміч Божу.

☘️Під час її царювання не було жодного випадку страти чи тілесного покарання. Благовірна Тамара проявляла святу ревність про поширення і утвердження християнства серед підвладних їй гірських племен Кавказу, посилаючи до них священнослужителів і вчителів віри Христової.

☘️Свята Тамара відійшла до Господа у 1213 році, довіривши народ і царство Христу. Існують різні перекази про те, де похована благовірна цариця. Щоб мусульмани не помстилися їй за свої поразки і не осквернили прах, вона заповідала поховати її таємно. Є припущення, що похована цариця Тамара в Палестині.
#Православний_календар
🗓 14 травня, вівторок.
(1 травня за старим стилем)
Седмиця 2-га після Пасхи. Радониця. Поминання спочилих.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Прор. Єремії (VI ст. до Р. Х.). Прмч. Вати Персіянина (IV). Блгв. Тамари, цариці Грузинської (1213). Прп. Пафнутія Боровського (1477). Сщмч. Макарія, митр. Київського (1497). Прп. Герасима Болдинського (1554). Прмчч. Афонських: Євфимія (1814), Ігнатія (1814) та Акакія (1816). Мц. Ніни Кузнєцової (1938).

#Святині_дня
✔️ Царевококшайської, або Мироносицької (1647), Андрониківської та йменованої «Несподівана Радість» ікон Божої Матері.

#Читання_дня
На літ.: – Ап.: Діян. 4:1-10 (зач. 10). Прор.: 1 Кор. 14:20-25 (зач. 156). Єв.: Ін. 3:16-21 (зач. 10). Прор.: Лк. 4:22-30 (зач. 14).

#Тропар_дня
Священномученику Макарію, митрополиту Київському
Боже́ственныя Безкро́вныя соверша́я Же́ртвы,/ кровь твою́, от безбо́жных ага́рян излия́нную,/ в же́ртву непоро́чную прине́сл еси́ Влады́це твоему́, Пастыренача́льнику Христу́./ Его́же моли́, мо́лим тя,/ проли́ти гнев на язы́ки, хотя́щия бра́ней;/ христолюби́вое во́инство на́ше на враги́ укрепи́/ и ста́до твое́ от вся́ких бед неврежде́нно соблюди́,/ тебе́ бо кре́пкаго засту́пника почита́ем,/ но́вый священному́чениче наш,// святи́телю блаже́нный Мака́рие.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
«Невіруючий в Сина Божого вже осуджений» (Ін. 3:18). За що ж? За те, що, коли навкруги світло, він залишається в темряві через любов до неї. Тьмолюбство, ненависть до світла робить його всюди винним, навіть без визначення, в чому істина, бо в кого є ця щира любов до істини, того вона виведе з темряви омани і приведе до світла істини. 

Приклад – св. ап. Павло. Він був щирий правдолюбець, усією душею відданий тому, що вважав істинним, без жодних інтересів. Тому, як тільки вказали йому істину не в тому, що він вважав істинним, він тієї самої хвилини покинув це старе, яке виявилося не істинним, і всім серцем приліпився до нового, відчутно доведеного істинним. Те ж саме буває і з усяким щирим правдолюбцем. Істина про Христа ясна як день: шукай і знайдеш. Допомога ж згори завжди готова щирому шукачеві. Тому, якщо хто залишається в темряві невір'я, той залишається тільки з любові до темряви, і за це вже осуджений.


#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 14 травня, вівторок. (1 травня за старим стилем) Седмиця 2-га після Пасхи. Радониця. Поминання спочилих. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Прор. Єремії (VI ст. до Р. Х.). Прмч. Вати Персіянина (IV). Блгв. Тамари, цариці Грузинської (1213).…»
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/06/13 14:23:47
Back to Top
HTML Embed Code: